Ogólne zasady użytkowania, czyszczenia i konserwacji mebli

 

ZASADY PRAWIDŁOWEJ EKSPLOATACJI MEBLI TAPICEROWANYCH

  1. Meble tapicerowane różnią się miękkością siedzisk związaną z naturalnymi właściwościami materiałów wykorzystywanych jako wypełnienie, tj. gęstością pianki tapicerskiej, elastycznością sprężyn metalowych i pasów tapicerskich. Intensywne użytkowanie mebla przyczynia się do powstawania różnic w twardości siedzisk, oparć i podłokietników/boczków. Jest to zjawisko naturalne, uwarunkowane użytkowaniem.
  2. Mebel należy użytkować zgodnie z przeznaczeniem i chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Niedozwolone jest siadanie lub stawanie na podłokietnikach/boczkach oraz krawędziach oparć. Nie należy umieszczać nadmiernej ilości pościeli w skrzyniach do tego przeznaczonych, aby zapobiec ich zapadaniu oraz rozpychaniu. Ponadto należy chronić mebel przez zwierzętami, aby nie spowodowały trwałego uszkodzenia tkaniny bądź danego elementu.
  3. Przenoszenie lub przemieszczanie mebla powinno być wykonywane bez dodatkowego obciążenia (należy usunąć zawartość skrzyni lub innych schowków). Należy chwytać za nieruchome elementy. UWAGA: Przesuwanie mebli grozi trwałym jego uszkodzeniem oraz podłoża.
  4. Połączenia poszczególnych części mebla tapicerowanego należy okresowo sprawdzać. Wykryte luzy powstałe w trakcie użytkowania, należy niezwłocznie usuwać poprzez dokręcenie właściwych łączników lub wkrętów.
  5. Na powierzchniach użytkowych nie należy stawiać gorących naczyń oraz unikać kontaktu mebla z chemicznymi środkami. Czynniki te mogą powodować uszkodzenie elementów w postaci odbarwień lub zmatowienia. Ponadto zalania tkaniny środkami lub barwnikami może trwale uszkodzić tkaninę.
  6. Marszczenia, pofałdowania oraz zniekształcenia poduszek, które mogą powstać podczas transportu lub podczas normalnego użytkowania, można zredukować poprzez ręczne uklepanie celem ponownego uformowania kształtu.
  7. W przypadku modeli dwu lub więcej osobowych należy równomiernie eksploatować mebel, aby zapobiec różnicom w wyglądzie mebla, wynikającym z nadmiernego użytkowania jednego z elementów.
  8. Tkanina meblowa, która posiada włókna wełny (lub imitujące wełnę) lub szenilowa nie powinny być przykrywane narzutami, kocami i innymi materiałami, gdyż może to przyspieszyć powstawanie zjawiska „peelingu” (naturalne mechacenie wełny, zwane „kulkowaniem”).
  9. Wybarwienia elementów drewnianych, tzn. nóżek, mogą odbiegać od przedstawionych na zdjęciu. Jest to naturalna cecha związana z różnorodnością struktury, usłojenia i koloru drewna. 
  10. Informujemy, że mogą wystąpić różnice w odcieniu tkaniny, wzorze oraz kolorze drewna w przypadku domawiania kolejnych mebli.
  11. Producent zastrzega prawo do wprowadzenia zmian technologicznych, tj. wymiarów, materiałów stosowanych do produkcji, funkcji spania, itp. wynikających z konieczności udoskonalenia produktu i wyeliminowania jego wad.
  12. Przeróbki, naprawy mebla przez Kupującego bez konsultacji z Producentem mogą powodować trwałe uszkodzenia.
  13. Wymiary mebli prezentowanych w ofercie mogą różnić się od rzeczywistych +/- 4 cm.
  14. Informacje zawarte w punktach 1-13 nie stanowią podstawy do reklamacji.

PRAWIDŁOWA PIELĘGNACJA MEBLI

Tkaniny tapicerskie wymagają odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Stosowanie i przestrzeganie kilku prostych zasad umożliwi na dłuższą żywotność mebla.

  1. Meble tapicerowane należy czyścić za pomocą miękkiej szczotki do ubrań lub odkurzacza z nasadką do tapicerki. Należy pamiętać, aby nie używać dużej mocy odkurzacza oraz nadmiernego tarcia podczas czyszczenia. W przypadku ekoskóry mebel czyścić miękką szmatką, roztworem wody i mydła szarego, a następnie wytrzeć do słucha. Jeżeli konieczne jest kompleksowe czyszczenie, należy stosować środki chemiczne polecane przez producenta tkanin.
  2. Tkaniny welurowe lub szenilowe należy regularnie rozczesywać za pomocą miękkiej szczotki. Dzięki temu uniknie się zjawiska ugniatania włosa na powierzchni tkaniny, a szczególnie w miejscach intensywnego użytkowania.
  3. W sytuacji, gdy mebel zostanie zabrudzony tłustymi i mokrymi plamami, należy szybko użyć ręcznik papierowy lub chłonną bawełnianą ścierkę, aby uniknąć wchłonięcia zabrudzenia głęboko w tkaninę. Jeżeli konieczne będzie odplamianie lub mocniejsze czyszczenie, należy użyć środki polecane przez producentów tkanin. Unikać wcierania, czyścić delikatnymi, kolistymi ruchami.
  4. Meble posiadające zdejmowane pokrowce można prać ręcznie na lewej stronie z zapiętym zamkiem. Najlepiej stosować środki polecane przez producentów tkanin. Wilgotne pokrowce należy odpowiednio porozciągać. Tkanina pokrowców po praniu może różnić się odcieniem od tej, która jest na elementach stałych.
  5. Do suszenia nie należy używać żelazek.
  6. Chronić mebel przez zwierzętami w celu uniknięcia trwałego uszkodzenia struktury tkaniny lub mebla.